1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Asmek'ten İstihdam Yaratacak Yeni Kurs

Asmek'ten İstihdam Yaratacak Yeni Kurs

Asmekten İstihdam Yaratacak Yeni Kurs
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) bünyesinde açacağı 'akaryakıt ölçüm elemanı kursu' ile istihdamda yeni bir alan yaratacak. Çeşitli meslek dallarında i

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) bünyesinde açacağı 'akaryakıt ölçüm elemanı kursu' ile istihdamda yeni bir alan yaratacak.
Çeşitli meslek dallarında istihdama kazandırdığı kalifiye personel ile büyük ilgi gören ASMEK, şimdi de akaryakıt sektöründe fayda sağlayacak bir çalışmaya imza atıyor. Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü'ne bağlı Çaybaşı ASMEK merkezi bünyesinde açılacak olan 'akaryakıt ölçüm elemanı kursu' kayıtları 21-27 Ocak 2013 tarihleri arasında yapılacak.
MEB ONAYLI SERTİFİKA
40 saatlik eğitim sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak olan kursiyerler, işçi sağlığı mevzuatı ve iş güvenliği ile ayrıca ölçü alma konularında eğitim alacak. Ölçü alma işlemlerini talimatlara uygun yerine getirebilme kabiliyeti kazanacak kursiyerler, iş sağlığı ve güvenliği konusunda donanımlı hale gelerek petrol ürünleri nakliyatı sektöründe çalışabilecek.
(SÇ-SÇ-Y)

16.01.2013 12:46:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT