1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Asmek'ten Gıda Sektörüne Yetişmiş Eleman Desteği

Asmek'ten Gıda Sektörüne Yetişmiş Eleman Desteği

Asmekten Gıda Sektörüne Yetişmiş Eleman Desteği
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) bünyesinde 'İşletmelerde Hijyen' kursu açıyor. Kursla gıda sektöründe temizlik ve dezenfeksiyon programlarını uygulayabi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) bünyesinde 'İşletmelerde Hijyen' kursu açıyor. Kursla gıda sektöründe temizlik ve dezenfeksiyon programlarını uygulayabilecek yetkin elemanlar yetiştirilecek.
Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü'ne bağlı Çaybaşı ASMEK merkezi bünyesinde açılacak olan 'İşletmelerde Hijyen' kursu için kayıtların 21-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika alacak olan kursiyerlerin, gıda teknolojisi alanında hizmet veren işletmelerin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, yemek fabrikalarında, kafeterya, bar ve restoranlarda çalışabilecekleri kaydedildi.
Kursiyerlerin gıda üretimi yapan ve satan işletmelerde temizlik ve dezenfeksiyon programlarını uygulayabilecek ve kişisel hijyeni sağlamada yetkin olacakları bildirilirken, gıda teknolojisi alanında eğitim almış ve sektör deneyimi olan uzmanlar tarafından verilecek kursun 48 saat süreceği açıklandı.
(SK-Y)

18.01.2013 13:27:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT