1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Asmek'li Kadınlara Talasemi Eğitimi

Asmek'li Kadınlara Talasemi Eğitimi

Asmekli Kadınlara Talasemi Eğitimi
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği işbirliği ile Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'ndaki (ASMEK) 450 kadına talasemi (Akdeniz anem

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği işbirliği ile Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'ndaki (ASMEK) 450 kadına talasemi (Akdeniz anemisi) hastalığıyla ilgili eğitim verildi.
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) destekli proje kapsamında düzenlenen eğitimde, Talasemi Federasyonu ve Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği Başkanı Umut Oruç tarafından ASMEK kursiyeri kadınlara kan hastalıkları, talasemi ve demir eksikliği konusunda bilgiler verildi.
10 ASMEK kurs merkezinde gerçekleşen eğitimlerde Prof. Dr. Duran Canatan, kadınlara talaseminin yalnız kadınlardan geçmediğini, erkek ve kadınların hastalığı taşımada eşit olduklarını anlattı. Canatan, "Eğitimlerle kadınların bu hastalığı tanımaları konusunda farkındalık oluşturmayı, talaseminin en yoğun görüldüğü ilimizde hastalığı sıfırlamayı hedefliyoruz" dedi.
(SK-Y)

12.02.2013 12:18:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT