1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aslan Menemen'de Roman Mahallesini Ziyaret Etti

Aslan Menemen'de Roman Mahallesini Ziyaret Etti

Aslan Menemende Roman Mahallesini Ziyaret Etti
A+A-

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Menemen'de yoğun olarak romanların yaşadığı Ahıhıdır Mahallesi'ni gezerek, mahalle sakinleriyle sohbet etti. Birkaç ailenin bir arada yaşadığı evlerin bazıla

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Menemen'de yoğun olarak romanların yaşadığı Ahıhıdır Mahallesi'ni gezerek, mahalle sakinleriyle sohbet etti.
Birkaç ailenin bir arada yaşadığı evlerin bazılarına konuk olan Aslan, yoksulluklarına rağmen kendine gösterilen misafirperverlik karşısında duygulandı. Mahalle sakini kadınlar, belediyenin imkanları çerçevesinde sorunlara çare bulmaya çalıştığını belirttiler. Aslan, mahallenin fiziksel sorunlarının ancak kentsel dönüşüm ile çözümlenebileceğini vurguladı. İzmir'deki yerleşim alanlarının yüzde 60'ını gecekonduların oluşturduğunu belirten Hüseyin Aslan, düzensiz yapılaşmanın da kentte büyük oranda yer tuttuğunu söyledi. ''Özetle İzmir'in yüzde 80'i plansız ve kaçak yapılaşmadan ibaret. Kentin bu duruma gelmesinde toplumun her ferdinin ve kurumunun payı var. İzmir'in en önemli ve öncelikle sorunu plansız ve kaçak yapılaşmadır'' dedi. Menemen'in Ahıhıdır Mahallesinin, İzmir şanssız mahallelerinden biri olduğunu dile getiren Aslan, ''Sizin sorunlarınızın bugüne kadar çözümlenmiş olması gerekiyordu. 2013 yılına girdiğimiz şu günlerde İzmir gibi Türkiye'nin önemli bir metropolünde yolları bozuk, elektriği, suyu olmayan, sorunlarla boğuşan bir mahalle olması çok üzücü. Bundan sonra bu mahallenin sorunlarıyla bizzat ilgileneceğim'' diye konuştu.
(AH-Y)

06.02.2013 11:06:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT