1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ASKON: Van'daki Ekonomik Sorun Çözülebilir!

ASKON: Van'daki Ekonomik Sorun Çözülebilir!

ASKON: Van'daki Ekonomik Sorun Çözülebilir!
A+A-

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Van Şube Başkanı Maşallah Gözel, Van için iyi bir şeyler olsun isteyen esnaf ve tüccarların en büyük ihtiyacının, kurumlarla ortak aklı ortaya koymak suretiyle güven esasına dayalı sürdürülebilir olacağını beli


ASKON Van Şube Başkanı Gözel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sosyal Destek Programı (SODES) Müdürü Ali Kılıçer`i ziyaret etti. ASKON Van Şubesine üye iş adamları ve Vanlı iş adamlarının SODES kurumundan nasıl istifade edeceği ile ilgili bilgi edinildi. ASKON Van Şube Başkanı Maşallah Gözel, kurumların iş adamlarına sağladığı maddi ve bürokratik desteklerin birçoğunun bu tür bilgilerden yoksun kalındığı için kullanılmadan heba olduğunu söyleyerek, ödenek olarak gönderilen kaynağın da kullanılamadığından dolayı geri gönderilmek zorunda kaldığını ifade etti. ASKON Van Şubesi ve SODES öncülüğünde yürütülecek olan 5 ülkeyi kapsayan iş seyahati projesi kapsamında işadamlarının gidecekleri bu 5 ülkede en üst düzeyde temaslar gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Toplantı esnasında konuşan ASKON Van Şube Başkanı Gözel, “Son zamanlarda bölgemizde ve hassaten şehrimizde güvene, istikrara ve ümide ihtiyaç vardır. Bu ortamda özellikle ekonomik konuların işlendiği platformlarda ve genelde iş hayatının içinde bulunan, emek sarf eden, Van için iyi bir şeyler olsun isteyen esnaf ve tüccarların en büyük ihtiyacının, kurumlarla ortak aklı ortaya koymak suretiyle güven esasına dayalı sürdürülebilir. Bir istikrar ortamını yaşatarak daha aydınlık yarınların ümidi içerisine girmeyi arzu ediyoruz. Başarının ancak bu bakış açısıyla yakalanabilir kanısındayım” dedi.


SODES Müdürü Ali Kılıçer ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ASKON Van Şubesi için her türlü projelerine mümkün olduğunca destek olabileceklerini belirti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT