1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aski'ye İhale Operasyonu: 5 Gözaltı Adana

Aski'ye İhale Operasyonu: 5 Gözaltı Adana

Askiye İhale Operasyonu: 5 Gözaltı  Adana
A+A-

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (ASKİ) ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiası nedeniyle polis tarafından düzenlenen operasyonda, aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 5 kişi g

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (ASKİ) ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiası nedeniyle polis tarafından düzenlenen operasyonda, aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, bir firmanın ASKİ'nin tüm ihalelerini aldığı ve ihaleye fesat karıştırıldığı bilgisini alan Adana İl Emniyet Müdürlüğü, kendi kontrolünde bir şirketin ihaleye girmesini sağladı. Firma yetkilileri, emniyetin kontrolündeki firmanın ihaleden çekilmesi için para teklif etti. Bunun üzerine polis, ihaleye fesat karıştırdığı ve rüşvet verdiği gerekçesiyle aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı. Emniyette sorguları tamamlanarak Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Olayı doğrulayan ASKİ yetkilileri, gözaltına alınanların firma sahibi ve çalışanları olduğunu kaydetti.
(SZP-CC-Y)

09.01.2013 15:17:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT