1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Askeri Kışlada Cinsel Saldırı İddiası Erzurum

Askeri Kışlada Cinsel Saldırı İddiası Erzurum

Askeri Kışlada Cinsel Saldırı İddiası  Erzurum
A+A-

Erzurum Karskapı Askeri Cezaevi'nde gasp ve hırsızlık iddiasıyla tutuklu bulunan bir asker, aynı koğuştaki üç arkadaşının cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürerek şikayetçi oldu. Edinilen bilgiye gör

Erzurum Karskapı Askeri Cezaevi'nde gasp ve hırsızlık iddiasıyla tutuklu bulunan bir asker, aynı koğuştaki üç arkadaşının cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürerek şikayetçi oldu.
Edinilen bilgiye göre, haklarındaki gasp ve hırsızlık suçlaması nedeniyle askeri cezaevinde tutuklu bulunan U.S. (22), aynı koğuşta kaldıkları V.N., F.K. ve E.D. tarafından zorla cinsel saldırıda bulunulduğunu öne sürerek şüphelilerden şikayetçi oldu.
Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde nitelikli cinsel saldırı iddiasıyla haklarında 15-20 yıl arasında değişen hapis istemiyle dava açılan şüpheliler bugün hakim karşısına çıkarıldı. Haklarındaki iddiaları kabul etmeyen tutuklu sanıklar V.N. F.K. ve E.D., mağdur U.S. ile aynı birlikte asker olduklarını belirterek, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Kendisinin erkeklere karşı ilgisi vardı. İddia edildiği gibi rızası dışında cinsel istismar etmedik, kendisi zaten iftira atmaya meyilli. Suçlamaları kabul etmiyoruz" dedi.
Mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe ertelendi.
(ERZ-AT-AŞ-Y)

18.12.2012 16:33:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT