1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Asker Çeşmesinden İlk Suyu Doğan İçti

Asker Çeşmesinden İlk Suyu Doğan İçti

Asker Çeşmesinden İlk Suyu Doğan İçti
A+A-

İzmit Belediyesi tarafından 28 Haziran Mahallesi Bahariye Caddesi üzerindeki asker çeşmesinde yapılan yenileme çalışmaları tamamlandı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çalışmaların tamamlan

İzmit Belediyesi tarafından 28 Haziran Mahallesi Bahariye Caddesi üzerindeki asker çeşmesinde yapılan yenileme çalışmaları tamamlandı.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çalışmaların tamamlandığı asker çeşmesinde incelemelerde bulundu. Birkaç ay öncesine kadar harabe halinde olan asker çeşmesinin bölge için ayrı bir manevi değerinin bulunduğunu söyleyen Başkan Doğan, "70-80 yıllık geçmişi olan asker çeşmesinin içinde bulunduğu duruma gönlümüz razı olmadı. Tıpkı Tepeköy Mahallesindeki Özbek çeşmesinde olduğu gibi burasını da yeniden düzenlemeye karar verdik. Yapılan çalışma ile ortaya çok güzel bir eser çıktı. Eskiden Cephanelik bölgesinde askeri birlik vardı. Askerler buradan gelip geçerken bu çeşmeden su içerlermiş. Artık Cephanelik bölgesinde askeri birlik kalmadı. Eski anıların yaşatılması bakımından da yapılan çalışma ayrı bir anlam taşıyor" dedi. Doğan ayrıca, yaz kış kurumayan kaynak suyunun aktığı çeşme başına asker figürlerinden oluşan rölyef konulmasının projeyi daha da anlamlı hale getirdiğini ifade ederken, yeniden düzenlenen çeşmeden ilk suyu ise Nevzat Doğan içti.
(UU)

12.02.2013 12:39:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT