1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Asim-der Van Temsilcisi Ermiş Bakü Ziyareti Değerlendirdi

Asim-der Van Temsilcisi Ermiş Bakü Ziyareti Değerlendirdi

Asim-der Van Temsilcisi Ermiş Bakü Ziyareti Değerlendirdi
A+A-

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Van İli Temsilcisi İrfan Ermiş, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye yaptıkları ziyaretle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Iğdır'd

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Van İli Temsilcisi İrfan Ermiş, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye yaptıkları ziyaretle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
Iğdır'daki ASİM-DER Genel Merkezi'nde düzenlediği toplantıda ilk ziyaretlerini Beynel Halk Diaspor Merkezi (UDM) Başkanı İsmayıl Ağayev'e yaptıklarını ifade eden Ermiş, iki kardeş devlet olarak ilişkileri daha da geliştirip dünyada Türk milletine karşı yürütülmek istenen karalama kampanyalarına birlik ve beraberlik içinde karşı çalışmalar yapacaklarını söyledi. Gezi kapsamında UDM heyeti ile birlikte Azerbaycan'ın bağımsızlığı için mücadele veren ve şehit düşen Türk askerleri için yapılmış olan şehitliği ziyaret ettiklerini belirten Ermiş, "Azerbaycan Milli Meclisi'ne yaptığımız ziyarette; burada Azerbaycan Vatandaşlık ve Dayanışma Partisi (DAK) Genel Başkanı Sabir Rüstemhanlı ile görüştük. DAK'ın düzenlemiş olduğu kurultaya katıldık. Geçmişte Çanakkale'de, Bakü'de Türk milletinin bağımsızlığı için birlikte mücadele etmişiz. Bundan sonrada daha da güçlenerek devam edeceği aşikardır. Bu kurultayda gözlemlediğim kadarı ile Azerbaycan halkında kardeşlik sevinci ve heyecanı hep vardı ve var olacaktır" şeklinde konuştu.
Ermiş, UDM Başkanı İsmayıl Ağayev'e çeşitli hediyeler takdim ettiğini de sözlerine ekledi.
(BM-MSA-Y)

09.01.2013 15:03:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT