1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Asılsız İhbarlara Ceza Geliyor

Asılsız İhbarlara Ceza Geliyor

Asılsız İhbarlara Ceza Geliyor
A+A-

Bitlis'in Ahlat İlçe Özel İdare Müdürü Seyfettin Gündoğan, kış aylarında yollarının bir an önce açılmasını isteyen vatandaşların asılsız hasta ihbarı yapmaması hususunda uyarılarda bulunarak, 112 Acil

Bitlis'in Ahlat İlçe Özel İdare Müdürü Seyfettin Gündoğan, kış aylarında yollarının bir an önce açılmasını isteyen vatandaşların asılsız hasta ihbarı yapmaması hususunda uyarılarda bulunarak, 112 Acil Servis tarafından yapılan ihbarları ise anında değerlendirdiklerini söyledi.
Müdür Gündoğan, asılsız ihbarlarda bulunulduğu zaman gerçek hastaya ulaşmakta sıkıntı çektiklerini belirterek, "Ahlat Toplum Sağlığı Merkezi ile yaptığımız işbirliği neticesinde, listesini çıkardığımız doğum hastası envanterleriyle hangi köyde kaç hasta olduğunu biliyoruz. Hangi köyde kaç tane doğum hastası var, tahminen hangi hafta veya hangi gün doğum yapabilecekleri önceden tespit edilmiş durumda. Biz de gelebilecek ihbarlara karşı elimizdeki verilere bakarak, asılsız ihbarları asgariye indirmeye çalışıyoruz. Yol kapandığı zaman öncelikli olarak buralardan gelen ihbarlara önem veriyoruz. Farklı hasta ihbarı geldiğindeyse, öncelikli olarak köy muhtarıyla irtibata geçiyoruz. Aldığımız gerçek ihbarlarla hastanın mağduriyetini önlüyor ve istismarın önüne geçiyoruz. Böylece yol açma çalışmamızı sağlıklı bir şekilde yürütüyoruz. Şu anda elimizde olan verilere göre ilçemize bağlı 26 köyde doğum ve kronik hastalığı bulunan 90 vatandaşımız bulunmaktadır. Tabi Ahlat Toplum Sağlığı Merkezi ile yaptığımız işbirliği neticesinde asılsız ihbarların önünü kapatmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız asılsız ihbar yapmasınlar. Çünkü başka bir hastaya ulaşamayabiliyoruz. Bu da ölümlere dahi yol açabilmektedir. 112 Acil Servis tarafından belirlenen asılsız ihbarlara ise gerekli cezai işlemler yapılmaktadır. Zaten karla mücadelemiz devam etmektedir. Kar dindiği zaman hemen çalışmalara başlanılıyor. Zaten her ne pahasına olursa olsun kapalı köy yollarını belirli programlar çerçevesinde açıyoruz" dedi.
Müdürü Gündoğan, asılsız ihbarların can kayıplarına dahi neden olabileceğini bir kez daha hatırlatarak, vatandaşların bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
(SAD-MSA-Y)

11.01.2013 12:13:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT