1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Asıl Engelli Kim

Asıl Engelli Kim

Asıl Engelli Kim
A+A-

Bursa'da, alışveriş merkezleri ve bazı kurumlarda engelliler için ayrılan yerlere engelli olmayanların araçlarını park etmesi tepkiye sebep oluyor. Türkiye genelinde trafiğe çıkan araç sayısı her g

Bursa'da, alışveriş merkezleri ve bazı kurumlarda engelliler için ayrılan yerlere engelli olmayanların araçlarını park etmesi tepkiye sebep oluyor.
Türkiye genelinde trafiğe çıkan araç sayısı her geçen gün artarken, alışveriş merkezleri ise gelen müşterileri mağdur etmemek için otopark sayılarını artırıyor. Engelli vatandaşları da düşünen alışveriş merkezleri, kamu kuruluşları ve hastaneler, engelli sürücüler için otopark tahsis ediyor. Asfalt üzerinde ve otopark alanında "engellilere aittir" yazılı ibaresi bulunmasına rağmen bazı engelsiz vatandaşlar, alışveriş merkezine daha yakın olmak için araçlarını buralara park ediyor. Araçlarını park edecek yer bulamayan engelliler ise bu duruma tepki gösteriyor.
Alışveriş merkezlerinde engellilere yönelik yaşanan bu olumsuzlukların giderilmesi için yetkilileri göreve çağıran özürlüler, engelsizlerin kendilerine engel çıkarmaması gerektiğini belirtti.
(ET-MŞ)

15.02.2013 11:09:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT