1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aselsan'dan Rteü'ye Ar-ge Ve İnovasyon İşbirliği Ziyareti

Aselsan'dan Rteü'ye Ar-ge Ve İnovasyon İşbirliği Ziyareti

Aselsandan Rteüye Ar-ge Ve İnovasyon İşbirliği Ziyareti
A+A-

ASELSAN Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Grubu Müdürü Dr. İhsan Özsoy ve beraberindeki uzman heyeti, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye'nin savunma san

ASELSAN Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Grubu Müdürü Dr. İhsan Özsoy ve beraberindeki uzman heyeti, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
Türkiye'nin savunma sanayi için çok önemli bir ihtiyaç olan "Görüntü Yoğunlaştırıcı Tüpler" konulu proje Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Bilim, Teknoloji ve İnovasyon'dan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Midilli koordinatörlüğünde ayrıntılı olarak tartışıldı.
Yaklaşık 4 saat süren toplantıda, ASELSAN Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Grubu Müdürü Dr. İhsan Özsoy yapılması planlanan ortak çalışmanın ayrıntılarını anlattı. Yapılan görüşmeler sonucunda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adına oluşturulan uzman grubunun, ASELSAN tarafından hazırlanmakta olan Görüntü Yoğunlaştırıcı Tüpler konulu projenin beş iş paketini yürütmeleri konusunda mutabakata varıldı.
AR-GE ve İnovasyon işbirliği çalışmalarından sonra Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz, ASELSAN uzman heyetini kabul etti. Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz "Ulusal ve uluslararası araştırma kurumları ve üniversitelerle AR-GE ve İnovasyon kapsamında işbirliğine açığız. Bu tür işbirlikleri üniversitemizin AR-GE ve İnovasyon alanında öncelikli hedefleri arasındadır. Bugün bunlardan birini daha yaşıyoruz. ASELSAN ile yapmış olduğumuz ön görüşmeler ve detaylı çalışmalar, işbirliğinin olacağı sonucunu ortaya koydu. Ülkemiz savunma sanayi için son derece stratejik olan böyle bir projede ortak olarak yer almak bizleri mutlu etti. İnşallah hazırlanmakta olan proje hedefine ulaşır ve bu hedefe ulaşmada biz de üniversite olarak gerekli bilimsel katkıyı sağlamış oluruz" dedi.
(GF-ÖS-Y)

06.12.2012 14:22:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT