1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Asayişte En Çok Erkekler Mağdur

Asayişte En Çok Erkekler Mağdur

Asayişte En Çok Erkekler Mağdur
A+A-

Bursa İl Jandarma Komutanlığı'nın verilerine göre asayiş olaylarında en çok erkekler mağdur oluyor. Trafik kazası, yangın, intihar, iş kazası, kaybolma, yüksekten düşme gibi asayiş olaylarında mağdurl

Bursa İl Jandarma Komutanlığı'nın verilerine göre asayiş olaylarında en çok erkekler mağdur oluyor. Trafik kazası, yangın, intihar, iş kazası, kaybolma, yüksekten düşme gibi asayiş olaylarında mağdurların yüzde 69'unu erkekler, yüzde 31'ini ise bayanlar oluşturuyor.
Bursa Valiliği'nden alına bilgiye göre, kentte meydana gelen kayıp, zehirlenme, yangın, intihara teşebbüs, trafik kazaları gibi olayların yüzde 69'unda erkekler mağdur oldu. Olaylarda 22-29 ve 30-39 yaş aralığındaki kişiler daha çok mağdur oldu. Olaylarda en az mağdur olanların yaşı 71 ve üzerindeyken, bu yaş grafiğini 15-17 yaş aralığı izledi.
Bursa'da jandarmanın sorumluluk alanında meydana gelen olaylarda 4 bin 91 erkek, bin 260 kadın mağdur oldu. Yaşanan asayiş olaylarında vatandaşlar yüzde 30'u iş kazasından, yüzde 7'si yüksekten düşmekten, yüzde 6'sı sobadan çıkan gazdan yada doğalgazdan zehirlenirken, yüzde 4'ü yangından mağdur oldu.
Jandarmanın verilerine göre mağdur olanların yüzde 12'si ev hanımı, yüzde 29'u işçi, yüzde 16'sı serbest meslek mensubu, yüzde 11'i çiftçi, yüzde 14'ü öğrenci.
(ET-İHS)

06.02.2013 10:53:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT