1. HABERLER

  2. YEREL

  3. As Pltaformu'ndan İncirlik Eylemi

As Pltaformu'ndan İncirlik Eylemi

As Pltaformundan İncirlik Eylemi
A+A-

Adana Sivil Toplum Platformu (AS Platformu) üyesi bir grup, Amerikalı askerlerin yılbaşı gecesi İncirlik Üssü'nde ibadethaneyi tahrip etmesini protesto etti. İnönü Parkı'nda toplanan platform üyele

Adana Sivil Toplum Platformu (AS Platformu) üyesi bir grup, Amerikalı askerlerin yılbaşı gecesi İncirlik Üssü'nde ibadethaneyi tahrip etmesini protesto etti.
İnönü Parkı'nda toplanan platform üyeleri burada bir süre slogan attı. Daha sonra grup adına basın açıklamasını okuyan AS Platformu Başkanı Mahmut Eraslan, konuyla ilgili inceleme yapan yetkililerin yanlış yönlendirilerek konunun örtbas edilmek istendiğini iddia etti. "Kendi ülkemizde milletimizin inancına yapılan bu soysuzluğun karşısında akıllara gelen ilk soru; sorumlu subaylarımızın neden olay yeri incelemeyi çağırmadıklarıdır" diyen Eraslan, şöyle devam etti:
"Genel Kurmay Başkanlığı kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiğini belirtmiş, konu ilgili birlik komutanlığınca tespit edilmiş, aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır açıklaması yaptı. Açıklamasıyla iddianın doğruluğunu ortaya koymuştur."
Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.
(ERN-AKL-Y)

12.01.2013 16:02:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT