1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Artvin'de Mahsur Kalan Atları Kurtarma Operasyonu

Artvin'de Mahsur Kalan Atları Kurtarma Operasyonu

Artvinde Mahsur Kalan Atları Kurtarma Operasyonu
A+A-

Artvin'de sahipleri tarafından terk edilen ve Deriner Barajı gölünün karşısındaki yarım adada yaklaşık bir aydır mahsur kalan 3 at, Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı. Ar

Artvin'de sahipleri tarafından terk edilen ve Deriner Barajı gölünün karşısındaki yarım adada yaklaşık bir aydır mahsur kalan 3 at, Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.
Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Deriner Barajı'nın suları altında kalan Artvin-Yusufeli karayolunun yaklaşık 20. kilometresinde bulunan Zeytinlik köyü mevkisinde 3 atın mahsur kaldığı bilgisi üzerine atların kurtarılması için İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı'ya talimat verdi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde görevli Şube Müdürü Hasan Kambur başkanlığındaki 4 arama-kurtarma görevlisi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden bir veteriner hekim, Zeytinlik köyüne gitti. Deriner Barajı gölünün karşı yakasındaki yarım adada mahsur kalan atları kurtarmak için bota binen arama-kurtarma ekipleri gölün karşına geçti. Bir süre sonra kıyıya çıkan ekipler, atları dağın yamacına doğru getirerek, patika yoldan geçirip güvenli bölgeye ulaşmalarını sağladı.
(ZA-OK-CC-Y)

14.02.2013 10:57:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT