1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Arslan'dan eleştirilere cevap

Arslan'dan eleştirilere cevap

Arslan'dan eleştirilere cevap
A+A-

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararların herkesi ve her kurumu bağladığını belirterek, "Biz işimizi yapıyoruz" dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesi'nin, anayasanın ve kanunların kendisine verdiği yetkileri kullanarak verdiği kararlarının, herkesi ve her kurumu bağladığını vurgulayarak, "Bu bir Anayasa kuralıdır. Mahkeme kararları eleştirilebilir ve eleştirilmelidir de. Kararlarımıza yönelik eleştirilere saygı duyuyoruz" ifadesini kullandı.

Arslan, tartışılan her siyasi meselenin yargısal meseleye dönüştüğünü ifade ederek, "Eleştirinin ötesinde hayali diyaloglar üretiliyor. Yalan ve iftira niteliğindeki haber ve yorumları reddediyorum. Talimatla karar veriliyor yorumlarını kınıyorum" diye konuştu.
"Kınayanın kınaması da övenin övgüsü de Anayasa Mahkemesi'ni etkilemez" diyen Arslan şunları kaydetti:

"Ne övgüler ne de tamamen yalan ve uydurma haberler yoluyla yapılan karalama faaliyetleri, üyelerimizin anayasaya, kanunlara ve vicdanlarına göre hareket etme kararlılığını asla değiştirmeyecektir. Biz işimizi yapıyoruz. Bireysel başvuruda, başvurucunun kimliğine de bakmıyoruz."  

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT