1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Arnavutluk Büyükelçisi Adana'ya Hayran Kaldı

Arnavutluk Büyükelçisi Adana'ya Hayran Kaldı

Arnavutluk Büyükelçisi Adanaya Hayran Kaldı
A+A-

Arnavutluk'un Ankara Büyükelçisi Altin Kodra, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti. Adana'ya ilk kez geldiğini ve hayran kaldığını belirten Büyükelçi Altin Kodra, "Türk

Arnavutluk'un Ankara Büyükelçisi Altin Kodra, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti.
Adana'ya ilk kez geldiğini ve hayran kaldığını belirten Büyükelçi Altin Kodra, "Türkiye'de eğitim aldım. 4.5 yıldır da Türkiye'de Ankara Büyükelçisi olarak görev yapıyorum. Türkiye'de birçok kenti gezdim, gördüm. Adana çok güzel bir kent. Böylesine güzel bir kent oluşturduğunuz için sizi kutluyorum. Örnek alınması gereken çok şey var. Özellikle insanları çok sıcak. Uçaktan iner inmez insanların sıcaklığını hissediyorsunuz" dedi.
Arnavutluk Büyükelçisi Altin Kodra, Adana ile Arnavutluk'un Başkenti Tiran'ın kardeş şehir olabileceğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Adana'nın 4 bin yıldır adı ve yeri değişmeyen bir kent olduğunu söyledi. Büyükelçi'yi sık sık Adana'da görmek istediklerini belirten Zihni Aldırmaz, "İki kardeş ülkenin ilişkilerinin daha da gelişmesini istiyorum. Bölgesel anlamda da ekonomik ve siyasi ilişkilerin gelişmesi en büyük dileğimiz" şeklinde konuştu.
Adana ile Tiran'ın kardeş şehir olmasından memnunluk duyacağını vurgulayan Zihni Aldırmaz, Büyükelçi Altin Kodra'ya "Çukurova'da Doğa ve Tarih" kitabı ile kilim hediye etti.
Arnavutluk Büyükelçisi Altin Kodra'nın Zihni Aldırmaz'ı ziyaretine Arnavutluk Fahri Konsolosu İbrahim Aktoz da katıldı.
(AKL-Y)

01.12.2012 12:36:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT