1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Arjantin Turizm Bakanı Efes'i Ziyaret Etti

Arjantin Turizm Bakanı Efes'i Ziyaret Etti

Arjantin Turizm Bakanı Efesi Ziyaret Etti
A+A-

17'ncisi düzenlenen İstanbul EMİTT Fuarı'na ilk defa katılan Arjantin'in Turizm Bakanı Carlos Meyer ve beraberindeki heyet, hafta sonu Selçuk ilçesine gelerek tarihi ören yerlerini gezdi. Konuk hey

17'ncisi düzenlenen İstanbul EMİTT Fuarı'na ilk defa katılan Arjantin'in Turizm Bakanı Carlos Meyer ve beraberindeki heyet, hafta sonu Selçuk ilçesine gelerek tarihi ören yerlerini gezdi.
Konuk heyeti, Şirince köyünde Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ve eşi Havva Boyacı karşıladı. Şirince'yi gezen konuklar, tarihi Artemis Restoran'da yemek yedi. Konuklar, burada ikram edilen yöresel ev yemeklerine hayran kaldı. Şirince Çarşısı'nı gezen konuk Bakan ve beraberindeki heyet, öğle yemeğinden sonra Meryemana Evi'ni ziyaret etti. Efes Antik Kenti'ni de gezen Arjantinli konuklar, Efes Müzesi Müdürü Cengiz Topal'dan antik kent hakkında bilgi aldı. Arjantin Turizm Bakanı Carlos Meyer ve beraberindeki heyet, Yamaç Evleri de görüp inceleme imkanı buldu. Buradaki tarihi eserlere hayran kalan konuklar, antik kentin birçok noktasında çok sayıda hatıra fotoğrafı çektirdi. Konuk heyete ayrıca, Selçuk Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Gökhan Yusuf Özdemir ile İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çankaya da eşlik etti. Efes gezisinden sonra konuk heyet, Selçuk ilçesinden ayrıldı.
(NÖS-ERG-HO-Y)

29.01.2013 12:47:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT