1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Arifiye'de Orta Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor

Arifiye'de Orta Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor

Arifiyede Orta Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor
A+A-

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde 17 Ağustos 1999 depreminde hasar gören binaların yıkım çalışmaları sürüyor. Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "17 Ağustos ve 12 Kasım 19

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde 17 Ağustos 1999 depreminde hasar gören binaların yıkım çalışmaları sürüyor.
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 tarihlerinde meydana gelen ve yaklaşık 17.000 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem felaketlerinde hasar gören ve o günden bu yana herhangi bir onarım veya güçlendirme yapılmayan binalar Orta Hasarlı olarak tanımlanıyor. 7269 Sayılı Afet Yasası çerçevesinde Afet İşleri Genel Müdürlüğünce yapılan tespitler sonucu Orta Hasarlı olarak nitelenen binalardan; İlçemizin Fatih Mahallesi 450 No'lu sokakta bulunan ve Yaşar-Turgut-İsrafil İlhanlar adına kayıtlı üç katlı bina, Neviye Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve Tahir Bahadır adına kayıtlı dört katlı bina ile Cumhuriyet Mahallesi Kalaycı Mevkiinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Merkez Camii'nin yıkımları devam ediyor. İmar İşleri Müdürlüğümüzde bulunan listede belirtilen ve encümenimizce haklarında yıkım kararı verilen orta hasarlı binaların yıkım işleri, belirlediğimiz takvime göre günlük işlerimizi aksatmayacak şekilde devam edecektir" dedi.
Başkan Karakullukçu yapılan çalışmaların vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlanması için olduğunu hatırlatarak; "Binaların yıkım işlerinin çok sıkı bir şekilde takip edilmesi ve yıkım kararlarının uygulanması konusunda yasalarda tüm ilgililere ağır sorumluluklar yüklemektedir" diyerek, çalışmaların Arifiye'de orta hasarlı bina kalmayıncaya kadar devam edeceğini söyledi.
(SC-İÇ)

12.02.2013 15:53:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT