1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Arifiye'de Başıboş Köpek 3 Kişiyi Isırdı

Arifiye'de Başıboş Köpek 3 Kişiyi Isırdı

Arifiyede Başıboş Köpek 3 Kişiyi Isırdı
A+A-

Sakarya'nın Arifiye İlçesi Manolya Sokakta boş bir baraka altına yavru yapan köpek sokaktan geçen insanlara saldırdı. Manolya Sokakta terk edilmiş halde bulunan bir barakanın altında doğum yapan kö

Sakarya'nın Arifiye İlçesi Manolya Sokakta boş bir baraka altına yavru yapan köpek sokaktan geçen insanlara saldırdı.
Manolya Sokakta terk edilmiş halde bulunan bir barakanın altında doğum yapan köpek 2 günde sokaktan geçen 3 kişiyi ısırdı. Vatandaşlar, yetkililere bildirmelerine rağmen, yetkililerin durumu çözüme kavuşturmadığını belirtilirken köpeğin saldırısına uğrayan Kadir Gürsel isimli vatandaş, "Evimizin karşısındaki boş baraka altına yavru yapan köpek insanların canlarını tehlikeye atıyor. Kuduz olup olmadığı belli olmayan köpek geçenlerde mahallenin küçük çocuklarından birini de bacağından ısırdı. Bunun yanında özellikle geceleri sokaktan insan geçirmeyen köpek bizi ve komşularımızı havlayarak fazlasıyla rahatsız ediyor. Belediyeye şikayet ediliyor fakat ilgilenen kimse olmadı" dedi.
Doğum yapan köpeğe ve yavrularına su vermek için yaklaşan ve bıraktığı kaptaki suyu içen köpeğin bacağına saldırarak kendisini ısırdığını dile getiren Kadir Gürsel, "Isırıldıktan sonra hemen hastaneye başvurdum. Gerekli aşıları olduktan sonra 2 saat kadar gözetim altında tutularak taburcu edildim. Arifiye Belediyesinin bu konuya çözüm bulması gerekli. Ufak yaştaki çocuklar bu mahallede oyun oynuyor. Basit bir ısırılmadan çok daha kötüsü de olabilir" ifadelerini kullandı.
(RKO-UU)

05.01.2013 18:40:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT