1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Arı'dan Tarım Bayramı Mesajı

Arı'dan Tarım Bayramı Mesajı

Arıdan Tarım Bayramı Mesajı
A+A-

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, Tarım Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, 10 Ocak Tarım Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, tarım öğrenimin

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, Tarım Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, 10 Ocak Tarım Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, tarım öğreniminin 10 Ocak 1846 tarihinde İstanbul Yeşilköy'de bulunan Ayamama Çiftliği'nde başlayıp, daha sonra Halkalı Ziraat Okulu'nda devam ettiğini bildirdi.
Arı mesajında, "Cumhuriyetin ilk yıllarında Ulu Önder Atatürk 'Milli ekonominin temeli ziraattır' diyerek, tarımın ülke ekonomisindeki önemini vurgulamış ve bunun üzerine 1930 yılında Ankara'da Yüksek Ziraat Okulu açılmıştır. Bu okul 1933 yılında Yüksek Ziraat Enstitüsü'ne dönüşmüştür. Çağdaş, modern ve yenilikçi bir anlayışla, büyük bir beklenti ve heyecan içinde kurulan bu enstitü 1948 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi adıyla ilk öğrencileriyle buluşmuştur. Bu süreç günümüze kadar gelmiş ve bütün Ziraat Fakültelerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu vesile ile tüm ziraatçıların Tarım Bayramı'nın 167'nci yılını kutluyorum" ifadelerine yer verdi.
(SK-Y)

10.01.2013 11:21:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT