1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Arguvan Türkü Festivali'ne Bu Yıl Ara Veriliyor Malatya

Arguvan Türkü Festivali'ne Bu Yıl Ara Veriliyor Malatya

Arguvan Türkü Festivaline Bu Yıl Ara Veriliyor  Malatya
A+A-

Geçen yıl 10'uncusu düzenlenen Arguvan Türkü Festivali'nin bu yıl yapılmayacağı açıklandı. İstanbul'da faaliyet gösteren Arguvan Vakfı ve Köy dernekleri yaptıkları toplantıda, Arguvan Merkez Derneği

Geçen yıl 10'uncusu düzenlenen Arguvan Türkü Festivali'nin bu yıl yapılmayacağı açıklandı.
İstanbul'da faaliyet gösteren Arguvan Vakfı ve Köy dernekleri yaptıkları toplantıda, Arguvan Merkez Derneği dışındaki Arguvan Vakıfı ve on altı köy derneği 11. Arguvan Türkü Festivaline bir yıl ara verilmesi konusunda ortak karara vardı. Gerekçe olarak İstanbul'da bulunan Arguvan Vakıfına gayrimenkul alınması için yapılacak çalışmalar ile uzun süreden beri rahatsız olan Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan'ın rahatsızlığı festivalin ertelemesinde etkili oldu.
Toplantıda 2014 yılın da yapılacak olan 11. Arguvan Türkü Festivali için Festival Hazırlık Komisyonu seçilerek, festivali içerik açısından daha da zenginleştirecek araştırmaların yapılmasına karar verildi.
Hazırlık komisyonuna aşağıdaki isimler seçildi: "Hakkı Genç, Aziz Üstün, Adıgüzel Göksun, Muharrem Ardıç, Süleyman Kılıç, Muharren Korkmaz, Azmi Tulunay, Mehmet Uçar ve Rıza Parlak."
(NA-MO-Y)

19.02.2013 15:02:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT