1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ardahan'da Karla Mücadele Çalışması

Ardahan'da Karla Mücadele Çalışması

Ardahanda Karla Mücadele Çalışması
A+A-

Ardahan Belediyesi karla mücadele ekipleri çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Fen İşleri Müdürü Kemal Odabaşı'nın yakından takip ettiği çalışmalarda, yol ve kaldırımlar kardan arındırılıyor.

Ardahan Belediyesi karla mücadele ekipleri çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Fen İşleri Müdürü Kemal Odabaşı'nın yakından takip ettiği çalışmalarda, yol ve kaldırımlar kardan arındırılıyor. Şehir merkezinde kapalı yol olmadığını ifade eden Odabaşı, "Pazar günü yoğun kar yağışıyla beraber hava şartlarının ağırlaşması ve tipiye dönüşmesinden dolayı Ardahan genelinde, ana arterler de çalışmalarımız 24 saat devam etti. Yoğun tipi nedeniyle özellikle hastane mevkii, Toki civarları ve çevre yolunu bağlayan büyük Kars Caddesi'nde çalışmalarımız sabaha kadar sürdü. Ekiplerimiz, sabah saatlerinde kar yağışının durması ile üç kepçe ve bir greyder ile bütün mahallelere giriş yaptı. Şu anda da İnönü mahallesinde çalışma yapıyoruz. Ana arterlerimiz şu an açık; herhangi olumsuz bir durum yok. Fakat ana caddeleri bağlayan sokaklar şu anda kapalı. Caddelerde 60 santim üzerinde bir kar yoğunluğu var. Kenar semtlere çıktığınızda bu bir metreyi buluyor. Şu anda bütün ekiplerimiz seferber, bir yandan tuzlama çalışmalarımız da devam ediyor. Ama özellikle ağırlık verdiğimiz kar temizleme çalışmasıdır. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor" dedi.
Odabaşı, "Ekiplerimizle koordineli yürüttüğümüz kar temizleme çalışmasında vatandaşlarımızın yaya ve araç trafiğinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için ekiplerimiz aralıksız çalışıyorlar. Kaldırımlar dahil her noktada temizleme çalışmalarına devam ediyoruz. Ekiplerimiz teyakkuz halinde, çalışmalarını sürdürecek" diye konuştu.
(OY-AA-Y)

08.01.2013 16:29:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT