1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ardahan'da Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Ardahan'da Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Ardahanda Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor
A+A-

Ardahan'da akşam saatlerinde itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Ardahan-Posof kara yolunda iki tır, kayarak yolu kapattı. Tırların yo

Ardahan'da akşam saatlerinde itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Ardahan-Posof kara yolunda iki tır, kayarak yolu kapattı. Tırların yolu kapatmasından dolayı Ardahan'dan Posof'a giden Posof Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan kısa bir süre beklemek zorunda kaldı. Kara yolları ekiplerinin tırları kurtarmasıyla yol yeniden ulaşıma açıldı.
Ardahan'dan Artvin'e gitmeye çalışan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Latif Tosunoğlu'nun aracı da, Ardahan-Şavşat karayolunun 25. kilometresinde kara saplandı. Yoldan geçen vatandaşların yardımıyla aracını kurtaran Tosunoğlu, Ardahan'a geri döndü.
Tosunoğlu, Ardahan-Posof ve Ardahan-Şavşat yollarının kışın çileye dönüştüğünü ifade ederek, yetkilileri duyarlı olmaya davet etti. Geçit vermeyen yollarda tünel yapılmasının gündemde olduğunu ifade eden Tosunoğlu, ''Geçit vermeyen yolların bizim için gündemde olması yetmiyor. Bölge için acilen bu sorunlu yollarımızda tünel yapılsın'' dedi.
(OY-ÖZ-Y)

20.12.2012 18:46:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT