1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ardahan-şavşat Karayolunda Görüş Mesafesi Sıfır

Ardahan-şavşat Karayolunda Görüş Mesafesi Sıfır

Ardahan-şavşat Karayolunda Görüş Mesafesi Sıfır
A+A-

Ardahan Şavşat karayolundaki Sahara mevkii yoğun sis ve karın etkisi altında kaldı. Ardahan'da kar yağışı ve sis etkisini arttırmaya başladı. Yüksek kesimlerde sisten dolayı, görüş mesafesi sıfıra

Ardahan Şavşat karayolundaki Sahara mevkii yoğun sis ve karın etkisi altında kaldı.
Ardahan'da kar yağışı ve sis etkisini arttırmaya başladı. Yüksek kesimlerde sisten dolayı, görüş mesafesi sıfıra indi. Karayolları 183. Şube Şefi Ümit Yıldırım, yaptığı açıklamada, Ardahan'ın genelinde kar yağışının etkili olduğunu, yükseklerde ise kar ve sisin ulaşımı aksattığını bildirdi.
Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Posof karayollarında kar yağışının etkisini attırdığını, bununla birlikte sisten dolayı görüş mesafesinin sıfıra indiğini kaydeden Yıldırım, ''Yükseklerin genelinde kar ve sis etkili oluyor. Bu yolları kullanacak olan sürücüler, yanlarında takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmaları gerekiyor. Özellikle sisli yolları kullanacak olan sürücüler daha tedbirli olmalılar'' dedi.
Yıldırım, yollarda sürücülerin kalmaması için ekiplerin yoğun çaba sarf ettiklerini ifade etti.
Öte yandan, Ardahan-Şavşat karayolunun Sahara mevkinde kış görüntüsü almak isteyen basın mensupları yoldaki görüş mesafesinin yetersizliğinden dolayı Ardahan'a geri dönmek zorunda kaldı.
(OY-AT-AŞ-Y)

19.12.2012 16:26:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT