1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ardahan İş-kur İl Müdürü Yılmaz'dan Çıldır İlçesine Ziyaret

Ardahan İş-kur İl Müdürü Yılmaz'dan Çıldır İlçesine Ziyaret

Ardahan İş-kur İl Müdürü Yılmazdan Çıldır İlçesine Ziyaret
A+A-

Ardahan İş-Kur İl Müdürü Aydın Yılmaz, Çıldır ilçesini ziyaret ederek kurum amirleriyle görüştü. Ardahan ilinde İş-Kur tarafından Toplum Yararına Çalıştırma Programı (TYÇP) çerçevesinde çalıştırıla

Ardahan İş-Kur İl Müdürü Aydın Yılmaz, Çıldır ilçesini ziyaret ederek kurum amirleriyle görüştü.
Ardahan ilinde İş-Kur tarafından Toplum Yararına Çalıştırma Programı (TYÇP) çerçevesinde çalıştırılan işçilerin kurum amirleri ile İl Müdürü Aydın Yılmaz Çıldır Öğretmen evinde bir araya geldi. Toplantıya Çıldır ve Aşıkşenlik Belediye Başkanları,İlçe Milli Eğitim Müdürü,Çıldır Lisesi Müdürü,Yazı İşleri Müdürü,Köylere Hizmet Götürme Birliği ile İlçe Müftülüğünden memurlar katıldı.
Toplantıda, İş-Kur tarafından işe alınan ve TYÇP kapsamında çalıştırılan işçiler ile kurumları arasındaki diyalogun, varsa sorunların çözümleri ve bundan sonraki hazırlanacak projelerde ki dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi alışverişi yapıldı. İş-Kur Müdürü Aydın Yılmaz yaptığı konuşmada "Ardahan ilimiz genelinde 2600 kişiye TYÇP kapsamında iş sağlamış bulunmaktayız. İşe başlattığımız işçilerin düzenli olarak çalışıp çalışmadığı, kurumla sorun yaşayıp yaşamadığı veya kurumların işçilerle sorunlar yaşayıp yaşamadığı konusunda düzenli olarak ilçeleri, kurumları ziyaret ederek bilgi alıyoruz. En çok aldığımız şikâyetlerin başında yaşlı kişilerin işe alındığıdır. Bu konu bizlerden proje kapsamında işçi isteyen kurumların kriter koymamasından dolayı yaşanan sorundur. İşçi almak isteyen herhangi bir kurum özel şartlar koyarak çalıştıracağı alana göre işçi isteyebilir. Amacımız gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere İş-Kur dan iş imkanı sağlayarak aile bütçelerine katkı sağlamaktır. Ama bunu yaparken alınan çalışanların düzenli bir şekilde çalışmasına da dikkat etmeliyiz. Biz kurum olarak her işçiyi tek tek kontrol etme şansımız olmadığı gibi sorumlulukta işçinin çalıştığı kuruma aittir. O kurumlar proje kapsamında aldıkları kişileri takip etmeli ve iş ahlakı açısından da kontrol altında tutmalıdırlar" dedi.
(ARV-AT-Y)

15.01.2013 12:21:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT