1. HABERLER

  2. SPOR HABERLERİ

  3. Arda Turanın çekik gözlü yeni patronu Arda hayranı çıktı...

Arda Turanın çekik gözlü yeni patronu Arda hayranı çıktı...

Arda Turanın çekik gözlü yeni patronu Arda hayranı çıktı...
A+A-

Atletico Madrid hisselerinin yüzde 20'sinin paydaşı Wang Jianlin'nin ARDA Turan sempatizanı olduğu çıktı.. Milyarder iş adamı çinli Wang Jianlin atletico madrid'e yeni ortak oldu..

İspanyol basınında yer alan spor gündeminde Atletico madridin yeni ortaklarında ve sahiplerinden olan Wang Jianlinin Türk futbolcu ve temsilcimiz arda turan hayranı olduğunu yazdılar. Çinli iş adamının arda turan hayranı olduğunu yazan  El Mundo gazetesinde çinli milyardere sorulan en favuri futbolcunuz kim diye  verilen cevapta Arda turan ismi yer alıyor..

Atletico Madridin yeni ortağı Wang Jianlin Arda Turan hayranı olduğu spor gündeminde yer aldı. Milyarder iş adamı çinli Wang Jianlin atletico madrid'e yeni ortak oldu..Çin'in en zengin 3. işadamı olan Wang'ın mal varlığının Forbes dergisine göre 11 milyar 300 milyon avro olduğu hatırlatıldı. Atletico Madrid hisselerinin yüzde 20'sini alan Wang'ın yapacağı yatırımın, yaklaşık 45 milyon avro olacağı bildirildi.

Atletico Madrid yöneticilerinin yeni ortaklarına ilişkin "Jianlin'i ikna etmek 2 yılımızı aldı ama değdi. Kulüp tarihindeki en önemli anlaşmalardan biri" dedikleri de paylaşıldı.Öte yandan Wang'ın 2013 yılında 24 milyon avro ödeyerek Picasso'nun "Claude ve Paloma" adlı tablosunu, 265 milyon avro karşılığında Madrid'deki bir binayı, 400 milyon avroya ise lüks bir yat satın aldığı aktarıldı.

arda-003.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT