1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Arazi Anlaşmazlığındaki Silahlı Tehdide Jandarma Müdahalesi

Arazi Anlaşmazlığındaki Silahlı Tehdide Jandarma Müdahalesi

Arazi Anlaşmazlığındaki Silahlı Tehdide Jandarma Müdahalesi
A+A-

Adana'da jandarma ekipleri tarafından arazi anlaşmazlığı yüzünden sürekli birbirlerini silahla tehdit eden iki ailenin evinde yapılan aramalarda 2 tabanca, 5 av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirild

Adana'da jandarma ekipleri tarafından arazi anlaşmazlığı yüzünden sürekli birbirlerini silahla tehdit eden iki ailenin evinde yapılan aramalarda 2 tabanca, 5 av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirildi.
Adana İl Jandarma Komutanlığı, Yüreğir ve Seyhan ilçelerinde silah kaçakçılığı ve silahlı tehdit olayları ile ilgili alınan istihbari bilgiler üzerine çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında Yüreğir, İncirlik ve Cumhuriyet mahallelerinde ikamet eden S.M. ve S.G. isimli şahısların arazi anlaşmazlığı nedeniyle sürekli birbirlerini tehdit ettikleri belirlendi. Alınan arama kararının ardından S.M.'nin ev ve müştemilatında arama yapan jandarma ekipleri, silahlı tehdit olayında kullanıldığı değerlendirilen 1 adet ruhsatlı tabanca ve tabancaya ait 2 adet şarjör, 200 adet 9 mm çapında fişek, 1 adet ruhsatlı av tüfeği ve 190 adet av tüfeği fişeği ele geçirdi. D.G.'nin ev ve müştemilatında yapılan aramalarda ise 2 adet ruhsatlı, 2 adet ruhsatsız olmak üzere toplam 4 adet av tüfeği, bu tüfeklere ait 16 adet av tüfeği fişeği ile 1 adet marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 88 adet tabanca fişeği ele geçirildi. Yine çalışmalar kapsamında 24 Ocak'ta Seyhan, Dikili ve Çınarlı mahallelerinde İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Timleri ve Seyhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince müşterek düzenlenen operasyonda, M.N.E.'nin ev ve müştemilatında yapılan aramada 1 adet seri numarası bulunmayan 7.62 mm çapında piyade tüfeği, bu tüfeğe ait 1 adet şarjör, 25 adet 7.62 mm çapında fişek ve 1 adet silah üstü dürbün ele geçirildi. Zanlı, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.
(SZP-AKL-CC-Y)

29.01.2013 12:20:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT