1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ARAS, YENİ YILI MÜJDE VEREREK KUTLADI

ARAS, YENİ YILI MÜJDE VEREREK KUTLADI

ARAS, YENİ YILI MÜJDE VEREREK KUTLADI
A+A-

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Van halkının yeni yılını kutlarken, Milli Eğitimde hizmet alımıyla çalışan 300 kişinin 2 ay daha çalışma sürelerinin uzatıldığı müjdesini verdi.

 

AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, Ülke ve milletçe büyük sınavlarla dolu geçen 2013 yılının ardından, Yeni umut ve beklentilerle 2014 yılına girerken, yeni yılda en büyük temennilerinin silahların kalıcı bir suskunluğa kavuşması olduğunu belirterek istikrarın artarak sürmesini dilediğini söyledi.

Aras, ‘Yeni yılda en büyük temennimiz çözüm süreciyle başlayan huzur ve kardeşlik ortamının kalıcı bir hale gelmesi ve bu işin hayırlı bir şekildeneticelenmesidir. Nihayet,  silahların değil, diyalogun konuştuğu örnek bir coğrafyada yaşamak 76 milyon milletimiz gibi bütün insanlığın hakkıdır.  İnşallah bu yaşamı hep birlikte el ele vererek inşa edeceğiz ve bununla birlikte İnşallah 11 yıl süren istikrarımızda her türlü fitne ve fesat oyunlarına rağmen bozulmadan yoluna devam edecektir.  Bu vesileyle 2014’ün ülkemizin, milletimizin ve kadir şinas Van halkının kazanacağı  ve müjdelerle dolu bir yıl olmasını Allah’tan niyaz ediyor,  herkese sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum’ diyen Aras, Milli eğitimde iş akitleri sona eren 300 taşeron işçiye müjdeli bir haber vererek, çalışma sürelerinin 2 ay daha uzatıldığı haberini duyurarak şunları söyledi;

‘Milli Eğitim Müdürlüğünde taşeron firma aracılığı ile çalışan 300 kişiden belirli bir grup Partimize gelerek,  mağduriyetlerini dile getirmiş ve yardım istemişlerdi. Bizler de bu noktada gerek şahsım, gerekse de milletvekillerimiz konuyu Bakanlığa bildirmiş ve talep hakkında yardım edilmesini dile getirmiştir.Çabamız neticesinde,  Bakanlık tarafından 2 aylık Ek bir ödenek  tahsis edildi ve dolayısıyla çalışan 300 kardeşimizin 2 ay daha çalışma süreleri uzatıldı. Bunun müjdesini paylaşmak istiyorum’ dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum