1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aras: Van İçin Kardeşlik İçin Haydi Kahvaltıya

Aras: Van İçin Kardeşlik İçin Haydi Kahvaltıya

Aras: Van İçin Kardeşlik İçin Haydi Kahvaltıya
A+A-

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, 1 Haziran’da düzenlenecek olan “Dünyanın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası” denemesi organizasyonuna katılacaklarını ve her türlü katkıyı vereceklerini belirtti.

WanHaber.com - Haber Merkezi

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, 1 Haziran’da düzenlenecek olan “Dünyanın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası” denemesi organizasyonuna katılacaklarını ve her türlü katkıyı vereceklerini belirterek, “Kahvaltının Guinness Rekorlar Kitabı’yla beraber Van’ın tanıtımı ve çözüm sürecine de olumlu yönde etkisi olacaktır” dedi. 


AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, 1 Haziran’da Van Kalesi’nde düzenlenecek olan “Dünyanın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası” rekor denemesi organizasyonuna katılacaklarını ve her türlü katkıyı sunacaklarını söyledi. Kahvaltının aynı zamanda çözüm sürecine ve Van’ın dünyaya açılmasına katkı sağlayacak renkli ve etkili bir organizasyon olacağını dile getiren Aras, “Van’ın kendine has yöresel kültürü ve sembolü olan meşhur kahvaltısının, 1 Haziran’da Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi amacıyla Türkiye ve dünya gündeminde yer alacak olması ve çok renkli ve sinerjisi yüksek etkili bir organizasyonla öne çıkacak olmasından son derece heyecan ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Elbette hepimiz 1 Haziran sabahında Van Kalesi’nde olacağız ve bu mutluluğu hep birlikte binlerce hemşehrimizle yaşayacağız, paylaşacağız. Zira, Van’ımızın artık depremle veya farklı gündemlerle değil; kültürel zenginlikleriyle, yerel kaynaklarıyla, misafirperverliğiyle, şenlikleriyle, doğasıyla ve nice güzellikleriyle gündeme gelmesi elzem bir ihtiyaçtır. Bu nedenle bu organizasyon hem Van’ımızın tanıtımı, hem de dertlerimizin devası için son derece yararlı ve şifalı bir vesile olacaktır. Diğer taraftan o gün rekor amacıyla da olsa insanlarımız ayrı siyasetini, ayrı düşüncelerini ve ayrı taraflarını bir kenara bırakıp, aynı amaç için aynı masada birleşerek kahvaltı eşliğinde çözümün ve kardeşliğin fotoğrafını verecektir. O gün hep birlikte semaver çayımızı, balımızı, peynirimizi, murtuğamızı ve ekmeğimizi paylaşırken, Türkiye ve dünyaya çok manidar mesajlar vermiş olacağız. Böylece hem Guinness’e hem de gönüllere girecek bir rekora Van halkı olarak hep birlikte inşallah imza atacağız. Biz ancak tarihi ve kültürel değerlerimizi ve zenginliklerimizi kullandığımız sürece, bunları gün yüzüne çıkarıp istifade ettiğimiz sürece Van’ı medeniyet şehrine dönüştürebilir ve kaderini değiştirebiliriz. Dolayısıyla Van için böylesine önemli ve değerli bir organizasyonu 1 Haziran tarihinde nokta koymak yerine virgül bırakarak kalıcı ve sürdürülebilir bir geleneğe dönüştürmeliyiz. Bu fırsatı her yıl aynı tarihte düzenleyeceğimiz bir festival geleneğine, bir kardeşlik sofrası geleneğine ve hatta Türkiye ve dünya için her yıl düzenlenecek bir kahvaltı günü geleneğine taşımamız gerekmektedir. Bunun için üstümüze düşen her vazifeyi seve seve yapacağımızı ve her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Ben son olarak, şirin yöremizin eşsiz değeri olan Van kahvaltısı için 1 Haziran’da düzenlenecek organizasyona baştan beri emek veren valiliğimize, Ticaret ve Sanayi Odamızı, diğer bütün oda ve derneklerimize, sponsorlarımıza ve orada bulunacak her Vanlıya ayrı ayrı teşekkür ediyor, minnetlerimi sunuyorum. Allah herkesten razı olsun diyorum. Bütün halkımızı 1 Haziran’da Van Kalesi’nde düzenlenecek kahvaltıya büyük bir katılım ve heyecanla iştirak etmelerini ümit ederek, tüm Türkiye’ye ‘Van İçin Kardeşlik İçin Haydi Kahvaltıya’ diyorum” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT