1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aras başkan mı oluyor?

Aras başkan mı oluyor?

Aras başkan mı oluyor?
A+A-

Aldığımız bilgilere göre her gün yeni değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Tüm Van siyasetçilerinin adeta karargah kurduğu Ankara\'da her an yeni gelişmeler oluyor.

Şehrivan Gazetesi'nin haberine göre, her gün yeni değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Tüm Van siyasetçilerinin adeta karargah kurduğu Ankara'da her an yeni gelişmeler oluyor. Dün gece alınan bir kararla bugün açıklanması beklenen Büyükşehir Adayı'nı açıklamayı erteleyen Ak Parti ilçe adaylarını ise ince eleyip sık dokuyor. An itibariyle Şehrivan'ın kulislerden edindiği bilgilerden biri de bu ilçeler ile alakalı. Şöyle ki iki dönemdir AK Parti'nin başında olan Abdullah Aras'a İpekyolu Belediye Başkanlığı için teklif geldi. İki dönemlik başkanlığını bir belediye başkanlığı ile taçlandırmasını teklif eden Genel Merkez'in bu teklifi kulislere bomba gibi düşerken Aras'ın ne cevap vereceği ise henüz bilinmiyor. Konuya sıcak bakması halinde İpekyolu'nda çok güçlü bir kadroyla seçime girmesi beklenen Aras'ın yerine kimin geçeceği ise ayrı bir tartışma konusu olarak duruyor.
 
KARABIYIK DA ADAY
Eğer Abdullah Aras bu teklifi kabul ederse seçim sürecinde ve sonrasında başkan yardımcılarından birisi başkanlık koltuğuna oturacak. Bunlardan en önemlisi ise Başkan Yardımcısı Hekim Karabıyık. Bilindiği gibi Hekim Karabıyık da Edremit İlçesi Belediye Başkan Aday Adayları arasında bulunuyor. Olası bir durumda Hekim Karabıyık'ın da Edremit adayı olması halinde başkanlık koltuğuna getirilecek adaylar konusunda yeni bir tartışma başlayacak. Bu koltuğa ise başkan yardımcılarından Ahmet Erdoğan, İrfan Teke, Osman Türkmen, Selami Taşdemir, Ümit Esengül, Şevket Yaşin, Gürgit Bulut, Bedri Akman, Naci Askar, Zafer Eroğlu'nun gelmesi ihtimaller arasında yer alıyor.
A+A-

HABERE YORUM KAT