1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Arap Gazetecilerden Vali Harput'a Ziyaret

Arap Gazetecilerden Vali Harput'a Ziyaret

Arap Gazetecilerden Vali Harputa Ziyaret
A+A-

Arap Turizm Destinasyon Merkezi ilan edilen Bursa, şehri tanımak için gelen Suudi Arabistanlı gazetecileri ağırlıyor. 2013 yılı için Arap Turizm Ana Destinasyon Merkezi olarak ilan edilen Bursa, bunun

Arap Turizm Destinasyon Merkezi ilan edilen Bursa, şehri tanımak için gelen Suudi Arabistanlı gazetecileri ağırlıyor.
2013 yılı için Arap Turizm Ana Destinasyon Merkezi olarak ilan edilen Bursa, bunun meyvesini toplamaya başladı. Bursa'nın tanıtımı açısından son derece önemli olan Arap gazetecilerin Bursa gezisi başladı. Evvela Vali Şahabettin Harput'u ziyaret eden gazeteciler, kendilerine gösterilen sıcak ilgiden memnun olduklarını belirtti. Bursa'yı çok güzel bulduklarını anlatan Suudi Arabistanlı gazeteciler, Türkiye'nin özellikle İsrail ve Suriye'ye yönelik tavrından dolayı Arap dünyasında çok sevildiğini kaydetti.
Başkanlığını Cidde Türk İşadamları Koordinatörü Salih Yıldırım'ın yaptığı gazeteciler heyetinde Suudi Arabistan kraliyet fotoğrafçısı Esa S. Engawi de bulunuyor. Heyet, Vali Harput tarafından tarihi vilayet konağında ağırlandı.
Arap gazeteci heyeti adına Salih Yıldırım, Vali Şahabettin Harput'a İznik çinisi ile yapılmış olan Mescid-i Nebevi maketi hediye ederken, Harput ise kendisine İznik çinisi takdim etti. Arap gazeteciler ayrıca Vali Harput'a taze hurma hediye etti.
(CG-MŞ)

15.01.2013 18:13:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT