1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aranan İki Şahıs Yakalandı

Aranan İki Şahıs Yakalandı

Aranan İki Şahıs Yakalandı
A+A-

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, insan kaçakçılığı ve çalışma hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından 9 yıl 2 ay hapis cezası alan bir kişi ile sahte para ve h

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, insan kaçakçılığı ve çalışma hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından 9 yıl 2 ay hapis cezası alan bir kişi ile sahte para ve hırsızlığa teşebbüs suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezası alan bir kişiyi gözaltına aldı.
Olay, Gebze'de 2004 yılında meydana geldi. M.G. (40) isimli şahıs, çalışma hürriyetinden yoksun bırakma ve insan kaçakçılığı suçlarından dolayı gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Gebze 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada M.G. hakkında çalışma hürriyetinden yoksun bırakma suçundan 5 yıl, insan kaçakçılığı suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası ve bin 70 lira para cezası verildi. Kararın onanmasının ardından aranmaya başlanan M.G, Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından İstanbul Pendik Tersane Caddesinde yakalandı. İşlemleri tamamlanan M.G, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SAHTE PARAYLA YAKALANDI
İstanbul Kartal'daki evinde 2003 yılında yapılan aramada, 4 bin sahte banknottan oluşan toplam 20 bin lira sahte para ele geçirilen A.A. (40), gözaltına alınıp sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
İstanbul Anadolu 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada A.A. hakkında sahte para ve kalpazanlık suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi. A.A. yine 2003 yılında taklit anahtarlarla kapı açmak suçundan gözaltına alındı. Tutuksuz yargılanan A.A, bu suçtan İstanbul Anadolu 17.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Her iki kararın onanmasının ardından aranmaya başlanan A.A, Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından Darıca'da yakalandı. İşlemleri tamamlanan A.A tutuklandı.
(NA-MA-HO-Y)

11.02.2013 12:59:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT