1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Arama kurtarma ekibinin 118'lik dev adamı

Arama kurtarma ekibinin 118'lik dev adamı

Arama kurtarma ekibinin 118'lik dev adamı
A+A-

Fatih'te bir binada meydana gelen çökme sonrasında İstanbul 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği olay yerine gelerek inceleme yaptı.


Ekipte bulunan 118 cm'lik boyuyla 32 yaşındaki Miraç Bayramoğlu dikkat çekti.

Fatih'te, kentsel dönüşüm için boşaltılan bir binada meydana gelen çökme sonrasında İstanbul 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği olay yerine gelerek inceleme yaptı. Ekipte bulunan 118 cm'lik boyuyla 32 yaşındaki Miraç Bayramoğlu dikkat çekti. 5 yıldır arama kurtarma ekibinde gönüllü olarak enkaz altında görev yaptığını belirten Bayramoğlu, "Fatih'te yaşanan bu olayı itfaiye ekiplerinden duyarak hızla olay yerine geldik. Çökme olan binadaki yapılan çalışmalar da bize gerek kalmadı fakat olası bir duruma karşı beklemedeyiz. Ben yer altı enkaz aramaları yapıyorum. Boyumun da avantajıyla insanlara daha kolay ulaşabiliyorum" dedi.

EREV: "MİRAÇ, BOYU DOLAYISIYLA ÇOK AVANTAJLI"
İstanbul 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği Başkanı Oksal Erev, bütün üyelerin gönüllülük esasına uygun çalıştığını ifade ederek, "Olayı duyar duymaz hızla olayın meydana geldiği yere geldik. İtfaiyeci arkadaşlar duruma müdahale ederek yaralıları kurtarmışlar. Bizde tekrardan binada herhangi bir çökme ve yan yatma ihtimaline karşı olay yerinde tedbir amaçlı beklemedeyiz. Miraç Bey'de enkaz altı çalışma ekibimizde görevli. Bu tür olaylarda ve deprem gibi afetlerde boyu dolayısıyla çok çok avanjlı, bu konuda eğitimini de alan Miraç bize çok büyük destek veriyor" şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT