1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Araç'ta Zihinsel Engellilere Bakım Kursu Açılıyor

Araç'ta Zihinsel Engellilere Bakım Kursu Açılıyor

Araçta Zihinsel Engellilere Bakım Kursu Açılıyor
A+A-

Araç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Zihinsel Engelliler Öz Bakım Kursu açılacağı bildirildi. Kurum Müdürü Güngör Sakçı, kursa kayıtların başladığını, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerleri

Araç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Zihinsel Engelliler Öz Bakım Kursu açılacağı bildirildi. Kurum Müdürü Güngör Sakçı, kursa kayıtların başladığını, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin ilçedeki özel bakım merkezinde yada diğer bakım merkezlerinde bakım elemanı olarak istihdam edilebileceklerini söyledi.
Sakçı, kursa katılımda aradıkları özellikleri ise şöyle sıraladı: "Okuma-Yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak. Bu alanda çalışacakların, sağlık raporu isteniyor. Engelli bakımı elemanlığının gerektirdiği işleri yapacak bedensel, ruhsal ve zihinsel engeli bulunmamak. Herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmamak. Hepatit aşısı olma özelliklerini taşıması gerekmektedir"
Sakçı, 25 kursiyerin olacağı kursun 18 Şubat-25 Nisan 2013 tarihleri arasında hafta içi her gün 15.00 ile 20.30 saatleri arasında gerçekleşeceğini belirtti.
(Vİ-SA)

13.01.2013 15:04:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT