1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Araç'a Fidan Dikildi

Araç'a Fidan Dikildi

Araça Fidan Dikildi
A+A-

Kastamonu'nun Araç ilçesine bağlı Gemi Köyü'nde 18 Nisan 2012 tarihinde meydana gelen yangında telef olan 32 hektarlık alan, Araç Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yeniden ağaçlandırıldı. Araç'ta

Kastamonu'nun Araç ilçesine bağlı Gemi Köyü'nde 18 Nisan 2012 tarihinde meydana gelen yangında telef olan 32 hektarlık alan, Araç Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yeniden ağaçlandırıldı.
Araç'ta düzenlenen fidan dikim törenine katılmak üzere Gemi köyüne gelen Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, burada davullarla karşılandı. Kaymakam Fatih Görmüş, Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali Şahin ve Araç Orman İşletme memurları ile Araç Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve çok sayıda davetli törene katıldı.
Vali Erdoğan Bektaş, törende yaptığı konuşmada ormanların önemine değinerek, "Orman bizim her şeyimizdir, sağlığımızın yanında ekonomiye de büyük katkı sağlar. Ormanlarımızı çok iyi korumalıyız, ormanlar bizim akciğerimizdir" dedi.
Konuşmaların ardından fidan dikimine geçilerek, Gemi köyüne 78 bin karaçam, 3 bin ceviz ve 1000 tanede ıhlamur ağacı toprakla buluştu.
(Vİ-SA-Y)

13.12.2012 15:45:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT