1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Araç'a 96 Adet Toki Konutları Yapılacak

Araç'a 96 Adet Toki Konutları Yapılacak

Araça 96 Adet Toki Konutları Yapılacak
A+A-

Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu'nun 2010 yılında ihtiyaç sahipleri için müracaat ettiği TOKİ konutları yapımına başlanacak. İlçenin Çay Mahallesinde ikamet eden Eriklidere sakinleri için Başbakan

Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu'nun 2010 yılında ihtiyaç sahipleri için müracaat ettiği TOKİ konutları yapımına başlanacak.
İlçenin Çay Mahallesinde ikamet eden Eriklidere sakinleri için Başbakanlık Toplu Konut İdaresince Roman Konutları kapsamında yapılması planlanan konutlara ait karar Başbakanlıkça açıklandı.
Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, vaat edilen hizmetlerden bir tanesini daha gerçekleştirmekten son derece mutlu olduğunu söyledi. Başkan Ayanoğlu, Araç'ta pek çok alanda olduğu gibi Eriklidere sakinlerinin sorunlarına da çözüm üretilmesinin hem orada yaşayan vatandaşların hem de Araç için kazanım olduğunu ifade ederek, oradaki durumun sadece oranın sorunu olmadığını kaydetti.
Her alanda Araç'a hizmet sağlamaktan ayrı bir gurur duyduğunu ifade eden Ayanoğlu, Araç ilçesinde 96 adet konut, 1 adet Büfe ile alt yapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işi 4734 sayılı kanun ihale kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceğini açıkladı.
İhale, 14 Şubat 2013 günü saat 14.00'da Ankara'da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adresinde gerçekleşecek. Yapılacak olan TOKİ konutlarının Araç Sanayi Sitesi'nin hemen üstünde bulunan Afet Konutlarının bitişiğindeki Belediyeye ait arsaya yapılacağı öğrenildi.
(Vİ-OA-Y)

21.01.2013 12:38:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT