1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Araç Parklarına Ciddi Yaptırımlar Uygulanmalı

Araç Parklarına Ciddi Yaptırımlar Uygulanmalı

Araç Parklarına Ciddi Yaptırımlar Uygulanmalı
A+A-

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, Van'da ücretsiz otoparklar açılmasına rağmen sürücülerin halen aracını cadde ve sokaklara park ederek trafiği engellediğini belirterek, herkesin bu inadından vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, Van Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz otoparklar açmasına rağmen sürücülerin halen aracını cadde ve sokaklara park ederek trafiği engellediğini belirterek, herkesin bu inadından vazgeçmesi gerektiğini söyledi. 

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Emin Tuğrul, esnaflar başta olmak üzere halkın halen aracını iş yerinin önüne park ettiğini belirtti. Bunun da trafiğin aksamasına neden olduğunu anlatan Tuğrul, “İlimizin her köşe bucağında aynı manzara yaşanmaktadır. Van Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz otoparklar açmasına rağmen halen esnafımız aracını buralara götürmek yerine iş yerinin önüne park ediyor. Bu her kesime büyük sıkıntılar yaşatmaktadır. Bazı yerlerde bile kendini bilmez sürücüler yayaların hakkını bile gasp ederek kaldırımlara park etmektedir. Hastası olan var, engelli olan vatandaşlar var. Bunların hepsini sürücüler mutlaka düşünmeli ve ona göre hareket etmelidir. Birçok uygun her olmasına rağmen esnaflarımız ve halkımızın bu ısrarını anlamış değiliz. Gelişi güzel Cumhuriyet Caddesi, İskele Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve tüm ara sokaklara bırakılan araçlar, Van’ımıza yakışmamaktadır. Sabahtan bırakılan bu araçlar gün boyu orada ilin hem trafik akışını engelliyor hem de insanların rahat yürümelerine engel olmaktadır. Depremden dolayı ilimizde birçok bina yıkıldı ve mevcut yerleri boş durumda. Ücretsiz otoparklara gitmeyenler hiç olmazsa buralara park etsinler. Park sıkıntısı ilimizin sorunlarının başında gelmektedir. Bu konuda ciddi yaptırımlar olmalı ve esnaflar başta olmak üzere kimsenin cadde ve sokaklara araç park etmesi engellenmelidir” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum