1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Araç Aktek Tekstil, Lüleburgaz'a Taşınıyor Bayram Yazan Kastamonu

Araç Aktek Tekstil, Lüleburgaz'a Taşınıyor Bayram Yazan Kastamonu

Araç Aktek Tekstil, Lüleburgaza Taşınıyor  Bayram Yazan    Kastamonu
A+A-

Tekstil sanayisinde Türkiye'nin öncü firmalarından Akın Tekstil, Araç'ın İğdir Köyü'nde faaliyet gösteren fabrikasını Lüleburgaz'a taşıyor. 6 yılı aşkın bir süredir 300 çalışanıyla faaliyette bulun

Tekstil sanayisinde Türkiye'nin öncü firmalarından Akın Tekstil, Araç'ın İğdir Köyü'nde faaliyet gösteren fabrikasını Lüleburgaz'a taşıyor.
6 yılı aşkın bir süredir 300 çalışanıyla faaliyette bulunan Akın Tekstil, 31 Mart 2013 tarihi itibariyle Araç'ta ki hizmetine son verecek. İstihdam konusunda Araç'ın çok önemli firması olan Akın Tekstil firmasının yönetim kurulunun aldığı karara göre; Araç ilçesi Samatlar Köyü Karaçalılık mevkii İğdir Köyünde kurulu işyerimizin daha verimli çalışma şartları oluşturmak amacı ile kapatılarak, Lüleburgaz'a taşınmasına karar verilmiştir" dendi.
Ayrıca kararda, çalışan işçilerin bütün sosyal haklarının işçilere ödeneceği belirtildi. Aktek İğdir fabrikasının çalışanları ise, alınan karar sonrası büyük hayal kırıklığı yaşadı. Çalışanlar, ekmeğini yediği firmalarının Lüleburgaz'a taşınacağı için oldukça üzgün olduklarını belirterek, Mart sonunda Araç için büyük bir kayıp olacağını belirttiler.
(Vİ-SA)

13.01.2013 15:04:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT