1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Araban'da Ocak Ayında İncir Ağacı Meyve Verdi

Araban'da Ocak Ayında İncir Ağacı Meyve Verdi

Arabanda Ocak Ayında İncir Ağacı Meyve Verdi
A+A-

Gaziantep'in Araban ilçesinde Fırat Nehri kenarında bir incir ağacında meyve verdi. Araban ilçesi sınırlarında geçen Fırat Nehri Habeş deresi kenarındaki bir incir ağacı Ocak ayında yapraklarını d

Gaziantep'in Araban ilçesinde Fırat Nehri kenarında bir incir ağacında meyve verdi.
Araban ilçesi sınırlarında geçen Fırat Nehri Habeş deresi kenarındaki bir incir ağacı Ocak ayında yapraklarını dökmesine rağmen dondurucu soğuklarda meyve vermesi yöre halkı tarafından şaşkınlıkla karşılanan incir ağacının meyve vermesine çok ilginç doğa olayı olarak karşılıyor.
Gıda Tarım ve Hayvanlık İlçe Müdürü Zeynel Güneş, incir ağacının normalde Ocak ayında meyve vermesinin mümkün olmadığını belirterek, "Ancak ağacın bulunduğu bölgede sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle incir ağacının meyve vermiş olabilir. Yada ağacın bulunduğu yerin güneşli günlerde sabah saatlerinde akşam saatlerine kadar güneş almış olması nedeniyle yapraklarını dökerek meyvesini kurutmamış olabilir. Kış mevsiminde zaman zaman doğada yöre halkını şaşırtan meyve ağaçlarının meyve verdiğinin görülebilir" dedi.
(AI-MAD-Y)

20.01.2013 15:45:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT