1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Araban'da Eğitiminin Önündeki 'engel' Kaldırıldı

Araban'da Eğitiminin Önündeki 'engel' Kaldırıldı

Arabanda Eğitiminin Önündeki engel Kaldırıldı
A+A-

Eğitimde engelleri ortadan kaldırmak için ve eğitime önem veren, Araban ilçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Gündeş, ilçe merkezindeki 835 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Atatürk Ortaokulundaki bir engell

Eğitimde engelleri ortadan kaldırmak için ve eğitime önem veren, Araban ilçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Gündeş, ilçe merkezindeki 835 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Atatürk Ortaokulundaki bir engelli öğrenci için engelli rampası yaptı.
Araban ilçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Gündeş, 835 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Atatürk İlköğretim okulunun merdivenlerinin yüksek olması ve önceki engelli rampasının eğiminin çok fazla olması ve yıpranmış olması nedeniyle, yeni engelli rampası yaptıklarını söyledi. Gündeş, "Eski engelli rampası 6. sınıfta okuyan engelli öğrencimiz Ayşenur Gökay'ın okula erişiminde büyük bir engel oluşturuyordu. Ancak Ayşenur'un okuma azmi engelleri aştı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 6 bin TL harcayarak eğimi daha az olan demirden bir engelli rampası yaptırdık. Eski rampada birkaç kişinin yardımı ile çıkabilen engelli öğrencimiz Ayşenur bundan böyle yeni yaptırdığımız engelli rampada bir kişinin yardımı ile sınıfına rahatlıkla çıkıp eğitimini alacak. İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak bir engelli öğrencimizde olsa onunla ilgilenip, onun eğitimi için tüm engelleri ortadan kaldırmak benim görevimdir. Engelli öğrencim için görevimin gereğini yerine getirdim. İlçe merkezi ve ilçeye bağlı köylerdeki okullarımızdaki engelli öğrencilerimizle de yakından ilgilenip onların eğitim almalarındaki engellerin tümünü ortadan kaldırarak engelli öğrencilerimin eksiksiz eğitimi için hassasiyet göstererek onlarla yakından ilgileniyorum''dedi.
(AI-ÖK-Y)

12.02.2013 12:04:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT