1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Araban Kaymakamlığı'nın Dağıttığı Kömür Sayesinde Ormanlık Alanlar Korundu

Araban Kaymakamlığı'nın Dağıttığı Kömür Sayesinde Ormanlık Alanlar Korundu

Araban Kaymakamlığının Dağıttığı Kömür Sayesinde Ormanlık Alanlar Korundu
A+A-

Gaziantep'in Araban İlçe Kaymakamlığı tarafından, fakir ve yardıma muhtaç ailelere dağıtılan kömürler sayesinde, dağlardaki ormanlar korundu. Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vak

Gaziantep'in Araban İlçe Kaymakamlığı tarafından, fakir ve yardıma muhtaç ailelere dağıtılan kömürler sayesinde, dağlardaki ormanlar korundu.
Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kış aylarında ilçe merkezi ve ilçeye bağlı köylerindeki fakir ve yardıma muhtaç ailelere yapılan kömür yardımları sayesinde, Araban Ovası'nı çevreleyen dağlardaki ormanlık alanların yakacak olarak kesilmemesinin sağlandığını ve buna bağlı olarak kesilmeyen meşe ağaçlarının büyümesi ile ormanlık alanların çoğaldığını belirten vatandaşlar, "Araban Kaymakamlığı'nın kömür dağıtımına başlamadan önceki yıllardaki soğuk kış mevsimlerinde, ısınmak için ihtiyacımız olan yakacakları dağlardaki meşe ağaçlarından oluşan ormanlık alanlarda kaçak olarak kestiğimiz odunlarla sağlıyorduk. Kaymakamlığın her yıl kış mevsiminden önce dağıttığı kömürler sayesinde ormanlık alanlarda yakacak ihtiyacını karşılamak için orman kesilmediği için, ilçeyi çevreleyen dağlardaki ormanlık alanlar büyümeye başladı. Eskiden ne kadar cahilmişiz, yakacak için kendi ormanlarımızı keserek yok ediyormuşuz. İyi ki kaymakamlık kömür dağıtıyor. Ormanlarımız artık kesilmekten kurtulup büyümeye başladı" dedi.
(AI-MAD-SO-Y)

11.12.2012 16:04:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT