1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Aplee'nin Bile Açığı Bulundu! Google Tespit Etti!

Aplee'nin Bile Açığı Bulundu! Google Tespit Etti!

Aplee'nin Bile Açığı Bulundu! Google Tespit Etti!
A+A-

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, teknoloji devi olan Apple'ın açığını bulduğunu duyurdu. oogle’ın Project Zero isimli güvenlik ekibi, OS X platformunda yeni açıklar buldu ve bunu Apple'a bildirdi. Apple, OS X 10.10.2 güncellemesiyle krize yol a

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, teknoloji devi olan Apple'ın açığını bulduğunu duyurdu. oogle’ın Project Zero isimli güvenlik ekibi, OS X platformunda yeni açıklar buldu ve bunu Apple'a bildirdi. Apple, OS X 10.10.2 güncellemesiyle krize yol açan güvenlik açıklarını kapatmaya çalışacak.

Amerika merkezli yazılım devi Google, Microsoft'tan sonra Apple'ın da açığını buldu. Şirketlere yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Google’ın Project Zero isimli güvenlik ekibi, OS X platformunda yeni açıklar buldu ve bunu Apple'a bildirdi.

APPLE KONUYA TEPKİLİ

Ekim ayında söz konusu açıklarla ilgili Apple’ı uyardıklarını belirten güvenlik ekibi, 90 gün süreyle bekledikten sonra konuyu deşifre etti. Kötü niyetli kişilerin bu durumdan faydalanabileceğini göz önünde bulunduran Apple bu duruma bir hayli tepkili olduğu öğrenildi. Daha önce de benzer bir durumdan dolayı Microsof ile karşı karşıya gelen Google ise henüz bir açıklama yapmadı.

GÜVENLİK AÇIKLARINI KAPATACAK

Apple, OS X 10.10.2 güncellemesiyle krize yol açan güvenlik açıklarını kapatmaya çalışacak.

A+A-

HABERE YORUM KAT