1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Anzak Heyeti Tanıtım Merkezini Gezdi

Anzak Heyeti Tanıtım Merkezini Gezdi

Anzak Heyeti Tanıtım Merkezini Gezdi
A+A-

Tören hazırlıkları için Türkiye'ye gelen Avustralya ve Yeni Zelandalı yetkililer, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini ziyaret ettiler. Çanakkale savaşla

Tören hazırlıkları için Türkiye'ye gelen Avustralya ve Yeni Zelandalı yetkililer, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini ziyaret ettiler.
Çanakkale savaşlarının 98. yıl tören organizasyonu için Türkiye'ye gelen Avustralya Gazi İşleri Bakanlığı Müsteşarı Ian Biggs, Avustralya Büyükelçisi Ian Campbell, Avustralya Büyükelçilik Müsteşarı Matt McKean, Çanakkale Avustralya Konsolosu Nicholas Sergi, Avustralya Konsolosluğu Askeri Ataşesi Albay Jim Burns ve Yeni Zelanda Büyükelçisi Taha Macpherson, Gazi İşleri Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Rick Ottaway'dan oluşan heyet Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini ziyaret etti. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3. Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan, misafirlere tesis hakkında bilgiler verdi. Heyet daha sonra Çanakkale savaşlarının simüle edildiği odaların çıkışında bulunan ve Çanakkale savaşlarından kalan savaş objelerinin sergilendiği müzeyi büyük dikkatle gezdi.
(GD-ET)

18.01.2013 10:27:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT