1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ANTRENÖRLERE SEMİNER

ANTRENÖRLERE SEMİNER

ANTRENÖRLERE SEMİNER
A+A-

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından antrenörlere ‘Kullanılması Yasak İlaç ve Maddeler’ ile ilgili bir seminer verildi.


Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen ‘Kullanılması Yasak İlaç ve Maddeler’ seminerinde, ilk olarak sporcuların kullanması yasak olan ilaçlar hakkında bilgiler verildi. Madde bağımlılığı ve yasaklı ilaçları kullanan sporcuların görüntülerini içeren sunum eşliğinde antrenörleri bilgilendiren Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, kullanılması yasak olan ilaçların zararlarına dikkat çekti. Katılımcılara madde ve ilaç bağımlılarının olumsuzluklarını anlatan Özdemir, “Şu ana kadar yasaklı ilaç kullanarak başarı yakaladığını düşünen hiç bir sporcu aslında başarı almamıştır. Yapmış olduğu yanlış, spor hayatında bir yerlerde mutlaka karşısına çıkmıştır. Genel olarak kullanılan bu ilaçlar çevreden başlıyor. Belli bir süreden sonra ilaç hayatlarında vazgeçilmez duruma geliyor. Her geçen gün insan hayatına ciddi zararlar veren ilaçları hayatımızdan çıkarmak için bu konuda bizlere ve ailelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Sporda kullanılması yasak olan ilaç bağımlılarının içerisinde bulundukları durumlardan kurtulmaları için çeşitli birim ve kuruluşlar sayesinde bunlardan kurtulmak mümkündür” dedi.

Gerçekleştirdikleri seminerin ilerleyen günlerde sporcu ve ailelerine de verilmesini planladıklarını belirten Özdemir, katılımlarından dolayı antrenörlere teşekkür etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT