1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Antonius Ve Cleopatra Aşkı Yenimahalle'de

Antonius Ve Cleopatra Aşkı Yenimahalle'de

Antonius Ve Cleopatra Aşkı Yenimahallede
A+A-

Tutkulu ve sonu hüzünlü biten tarihi aşkı yeniden canlandıran Ünlü Tiyatrocu Haluk Bilginer ve Zerrin Tekindor, Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Yenimahalleli tiyatro severleri büyüledi. O

Tutkulu ve sonu hüzünlü biten tarihi aşkı yeniden canlandıran Ünlü Tiyatrocu Haluk Bilginer ve Zerrin Tekindor, Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Yenimahalleli tiyatro severleri büyüledi.
Oyun Atölyesi'nin sahnelediği "Antonius ile Kleopatra" isimli oyunu izleyen Yenimahalleliler, Tekindor ve Bilginer'in usta oyunculukları ile destansı, cesur ve tutkulu aşk hikâyesini nefes almadan izlediler.
William Shakspeare'in Romeo ve Jülyet'ten sonra aşk ile ilgili en unutulmaz eserlerinden biri olan "Antonius ile Cleopatra"nın yeniden sahnelendiği oyunda, Zerrin Tekindor ve Haluk Bilginer'in yanı sıra Emre Karayel, Mert Fırat, Onur Ünsal, Evrim Alasya, Muharrem Özcan, Gözde Kırgız, Zeynep Alkaya, Tuğçe Karaoğlan ve Mehmet Özbek gibi isimler de yer aldı.
Eserde dünya'nın en büyük aşklarından biri olarak tanımlanan Mısır Kraliçesi Kleopatra ile Romalı komutan Mark Antuan'ın aşkı ve acı sonları, iktidar, güç, hırs ve entrikalar ile çevrili bir atmosferde anlatılıyor. Doğu motifli özgün müzikler eşliğinde sahnelenen oyunda, Kleopatra'yı canlandıran Tekindor ile Antonius'u canlandıran Bilginer seyirciden tam not alırken; oyun sonrası büyük bir aşk hikayesini izleyen tiyatro severler, oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı.
(BK-ÖZ-Y)

19.12.2012 17:04:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT