1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Antalya'nın Endemik Bitkileri Tanıtılıyor

Antalya'nın Endemik Bitkileri Tanıtılıyor

Antalyanın Endemik Bitkileri Tanıtılıyor
A+A-

Antalya Tanıtım Vakfı tarafından düzenlenen 'Antalya'nın Endemik Bitkileri' konulu fotoğraf sergisi, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde açıldı. Serginin açılışına Antalya Vali Yardımcısı R

Antalya Tanıtım Vakfı tarafından düzenlenen 'Antalya'nın Endemik Bitkileri' konulu fotoğraf sergisi, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde açıldı.
Serginin açılışına Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, ATAV Başkanı Nizamettin Şen ve protokol üyeleri katıldı. Antalya'nın endemik bitki zenginliğinin yolcularla buluştuğu sergi ile Antalya'nın sahip olduğu zenginliğin tanıtımına katkı sağlanması hedefleniyor.
Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, Antalya'nın dünyanın endemik bitkiler hazinesi olduğunu, bu bitkilerin bir bölgenin tanıtımında çok önemli bir rolü olduğunu, sergi ile EXPO 2016 Antalya'nın da tanıtımına katkı sağlanmasının amaçlandığını söyledi.
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ise EXPO2016 kapsamında bir endemik bitkinin de EXPO çiçeği olarak seçileceğini, bu konuda çalışma yapıldığını kaydetti.
(SK-Y)

10.01.2013 15:46:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT