1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Antalya'da Fırtına

Antalya'da Fırtına

Antalyada Fırtına
A+A-

Antalya'da etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Konyaaltı sahilinde dalga yüksekliği 3 ila 5 metre arasında değişirken, rüzgarın hızı saatte 90 kilometreye ulaştı. Meteoro

Antalya'da etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Konyaaltı sahilinde dalga yüksekliği 3 ila 5 metre arasında değişirken, rüzgarın hızı saatte 90 kilometreye ulaştı.
Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Antalya şehir merkezinde 18 Ocak saat 08.00'den 19 Ocak saat 08.00'e kadar metrekareye 71 kilogram yağış düştü. Saatteki hızı 90 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle oluşan dev dalgalar Konyaaltı Caddesi'ne kadar ulaşırken, sürücülere zor anlar yaşattı. Kent merkezinde de trafik şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle zaman zaman aksadı.
Konyaaltı Atatürk Bulvarı'nda ise bir iş yerinin tabelası otomobilin üzerine düştü. Otomobilde maddi hasar meydana gelirken, bazı iş yerlerinin tente ve güneşlikleri parçalandı.
Meteoroloji yetkilileri yağmur ve fırtınanın gün boyu devam edeceğini bildirirken, öğle saatlerine kadar güneyden gelen kuvvetli rüzgarın bazen fırtınaya dönüşeceği, akşam saatlerine kadar ise aralıksız sağanak yağmurun etkili olacağı belirtildi.
(UG-SK-GS-Y)

19.01.2013 11:31:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT