1. HABERLER

  2. Antalya Donacak Uyarısı

Antalya Donacak Uyarısı

Antalya Donacak Uyarısı
A+A-

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Necip Doğan, "Salı gününü, Çarşamba gününe bağlayan gece ilimizde 2004 yılının Şubat ayında ölçülen4 dereceye yakın bir değer görülecek. Üreticileri ve vatandaşları uyarıyo

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Necip Doğan, "Salı gününü, Çarşamba gününe bağlayan gece ilimizde 2004 yılının Şubat ayında ölçülen4 dereceye yakın bir değer görülecek. Üreticileri ve vatandaşları uyarıyoruz" dedi.

REKOR DÜZEYDE SOĞUYACAK
Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışının aksine Antalya'da bugün hava sıcaklığı 10 derece olarak ölçülürken, Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Necip Doğan, 8 Ocak Salı gecesini 9 Ocak Çarşamba gününe bağlayan gecede kentin rekor düzeyde soğuyacağını belirtti. 15 Şubat 2004 de 4 derece ile Antalya'nın en soğuk gününü ölçtüklerini belirten Necip Doğan, "Antalya, yurdumuzun iç ve kuzeyinde devam eden yağışın, soğuk havasını alıyor. Batı Akdeniz ve iç kesimlerinde soğuk havadan dolayı kuvvetli fırtına bekliyoruz. Kent merkezinde şiddetli bir fırtına beklenmiyor. Sıcaklık düşüşü Perşembe gününe kadar devam edecek" dedi.

2004 YILINDAN BU YANA EN SOĞUK GÜN
Özellikle Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece Antalya'da 2004 yılının Şubat ayında ölçülen4 dereceye yakın bir değer görüleceğini kaydeden Doğan, şöyle konuştu: "Üreticileri ve vatandaşları uyarıyoruz. Kıyı kesimleri 0 dereceyken, hemen iç kesimlerinde4 dereceleri göreceğiz. Yağış beklenmiyor. Perşembe gününden sonra sıcak artışı, onunla birlikte de yağışlı bir hava bekleniyor."
(ÇY-SK-HO-Y)

07.01.2013 16:18:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT