1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Antalya Büyükşehir Belediyesi Demrelilere Yardım Etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Demrelilere Yardım Etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Demrelilere Yardım Etti
A+A-

Geçen günlerde kuvvetli yağmur sonrası evlerini su basan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen vatadaşlara Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım etti. Afet bölgesinde mağdur olan vatandaşları Büyükşehir

Geçen günlerde kuvvetli yağmur sonrası evlerini su basan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen vatadaşlara Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım etti. Afet bölgesinde mağdur olan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin tespit etmesinin ardından bölgeye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Devrim Kök, İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve İl Genel Meclisi üyeleri gitti. Burada Demrelilerle görüşen Başkan Akaydın, sekiz gün önce Demre'ye geldiklerini hatırlatarak "Üç mahalle ve bir köyde incelemede bulunarak vatandaşın zararlarını yerinde tespit etmiştik. Tespit ettiğimiz zarar doğrultusunda özellikle ev eşyası konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli desteği sağlamaya çalıştık. Bütün halkımıza geçmiş olsun. Vatandaşların eşyalarını teslim ettik. Güle güle otursunlar. Bir daha kimse böyle afetleri yaşamasın" dedi.
Zararı tespit edilen 36 aileye kanepe, halı, yorgan, battaniye, nevresim takımı, gıda paketi, soba yardımı yapıldığını söyleyen Akaydın, Köşkerler köyüne çocuklar için bir oyun parkı oluşturduklarını belirtti. Başkan Akaydın ve beraberindeki heyet daha sonra Demre'nin Köşkerler köyünde yapılan deve güreşlerini izledi.
(UG-HO-Y)

03.02.2013 14:50:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT